NANUBØRN har afholdt ekstraordinær generalforsamling, hvor der blev valgt nye medlemmer til bestyrelsen.
Foreningen er meget glad for at kunne byde 4 nye medlemmer velkommen: Laila, Lotte, Julia og Anne-Katrine.
Samtidig er Lasse og David blevet genvalgt, og bestyrelsen består nu af i alt 6 medlemmer, som fremadrettet vil varetage arbejdet med NANUBØRNs indsats.
I forbindelse med generalforsamlingen er den hidtidige formand, Mona Steenholdt, samt bestyrelsesmedlem Johanne trådt ud af bestyrelsen.
NANUBØRN retter en stor tak til Mona og Johanne for deres engagement og arbejde i foreningen. Deres indsats har været med til at sikre, at julehjælpen hvert år er nået ud til børnefamilier i Grønland.
Den nye bestyrelse vil videreføre og udvikle arbejdet, herunder indsatsen med fundraising, samarbejder og uddeling af julehjælp.
NANUBØRN ser frem til det fortsatte arbejde og takker samtidig alle samarbejdspartnere, bidragsydere og støtter for deres opbakning og tillid.